Nepal Canyon
Kali Gandaki Gorge
3.873 m rots, uitgesleten door de Gandaki River.
Waglebaba · CC BY-SA 4.0
De doorsnede
3.873 meter, op schaal.
Een doorsnede van Kali Gandaki Gorge op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.
Op de bodem, op schaal: Eiffeltoren · 330 m · Burj Khalifa · 828 m
De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is. Aan één kant steeg het terrein nog 12 km verder: de echte rand ligt verder weg en de canyon is dieper.
3.873m
Diepte
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
23,0km
Van rand tot rand
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
58°
Steilste wand
gemiddelde over 300 m, uit het reliëf
2.542m
Hoogte van de bodem
Van rand tot bodem
32 °C warmer op de bodem.
In juni loopt de middagtemperatuur op de bodem op tot 22 °C, tegen -11 °C op de rand. De beste maanden om te wandelen zijn van april tot mei. De rand vriest 's nachts het hele jaar door. De natste maanden zijn van juni tot september.
- 9°-24°Jan
- 11°-22°Feb
- 15°-18°Mrt
- 18°-14°Apr
- 21°-12°Mei
- 22°-11°Jun
- 21°-12°Jul
- 20°-12°Aug
- 19°-13°Sep
- 16°-16°Okt
- 13°-19°Nov
- 11°-22°Dec
Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.
Nepal
Kali Gandaki Gorge (canyon) ligt in Nepal en is uitgesleten door de Gandaki River. Het reliëfmodel meet 3.873 m van de bodem tot de onderste rand en 4.989 m tot de bovenste. Van rand tot rand is hij 23 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt.
Hoe er te komen.
- Uitkijkpuntendichtstbijzijnde uitzichtpunt · 0,1 km vanaf de bodem
- Pokhara Domestic Airport (PKR)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 65 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven KTM (Kathmandu)Discover Cars · gesponsorde link↗
- Van april tot meibeste maanden om te wandelen (schatting)
Plan uw bezoek
Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
De rivier
De Gandaki River voert het meeste water van juli tot september.
De Gandaki River voert hier gemiddeld ongeveer 56 m³/s. Hij voert het meeste water van juli tot september. Hij voert het minste water van november tot mei.
- 5,1 m³/sJan
- 8,3 m³/sFeb
- 13 m³/sMrt
- 19 m³/sApr
- 38 m³/sMei
- 98 m³/sJun
- 184 m³/sJul
- 181 m³/sAug
- 141 m³/sSep
- 70 m³/sOkt
- 24 m³/sNov
- 7,9 m³/sDec
Van ongeveer 5,1 m³/s in de laagste maand tot 184 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 3.312 km².
Volg de Gandaki River van bron tot monding op Riveryas
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Vanuit de lucht.
De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.
N
6 km
Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 24 × 24 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de canyon.
- 49uitkijkpunten binnen 5 km
- 1gemarkeerde wandelroutes binnen 4 kmAnnapurna Circuit
- 17voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
- 4campings binnen 8 kmAlu Bari, Holiday Camp en nog 2
- 48hotels en pensions binnen 8 kmYak Hotel, River Side Lodge, Lodge en nog 45
- 5restaurants en cafés binnen 4 km
- via ferrata-routes binnen 4 km
- klimrotsen binnen 3 km
- plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
- zwemplekken binnen 3 km
- watervallen met een naam binnen 4 km
- grotten binnen 3 km
- parkeerplaatsen binnen 3 km
- informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
- bushaltes binnen 2 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
In onze andere atlassen
Wat er verder rond Kali Gandaki Gorge te vinden is.
De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer, op de bodem en aan de rand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag · bodem | 9 | 11 | 15 | 18 | 21 | 22 | 21 | 20 | 19 | 16 | 13 | 11 |
| Middag · rand | -24 | -22 | -18 | -14 | -12 | -11 | -12 | -12 | -13 | -16 | -19 | -22 |
| Nacht · rand | -34 | -34 | -31 | -26 | -23 | -20 | -18 | -18 | -20 | -25 | -29 | -32 |
| Regen (mm) | 16 | 23 | 30 | 42 | 103 | 218 | 358 | 264 | 190 | 63 | 3 | 6 |
| Regendagen | 2 | 3 | 4 | 5 | 11 | 18 | 25 | 23 | 16 | 6 | 1 | 1 |
| Zonuren/dag | 7,0 | 6,8 | 7,6 | 7,8 | 7,3 | 6,2 | 3,8 | 4,6 | 5,8 | 7,9 | 7,9 | 7,9 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 7 | 9 | 8 | 6 | 7 | 4 | 4 | 4 | 4 | 4 | 3 | 3 |
| Middag · bodem | Middag · rand | Nacht · rand | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 9 | -24 | -34 | 16 | 7,0 |
| Feb | 11 | -22 | -34 | 23 | 6,8 |
| Mrt | 15 | -18 | -31 | 30 | 7,6 |
| Apr | 18 | -14 | -26 | 42 | 7,8 |
| Mei | 21 | -12 | -23 | 103 | 7,3 |
| Jun | 22 | -11 | -20 | 218 | 6,2 |
| Jul | 21 | -12 | -18 | 358 | 3,8 |
| Aug | 20 | -12 | -18 | 264 | 4,6 |
| Sep | 19 | -13 | -20 | 190 | 5,8 |
| Okt | 16 | -16 | -25 | 63 | 7,9 |
| Nov | 13 | -19 | -29 | 3 | 7,9 |
| Dec | 11 | -22 | -32 | 6 | 7,9 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (2.542 m) en de rand (7.531 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Gezien vanaf het pad.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 363% | 137% | 235% | 303% | 231% | 167% | 149% | 46% | 88% | 5% | — | 15% |
| 2021 | 25% | 35% | 133% | 84% | 250% | 247% | 161% | 276% | 172% | 401% | — | 788% |
| 2022 | 73% | 252% | 61% | 181% | 197% | 157% | 101% | 220% | 199% | 407% | — | 10% |
| 2023 | 41% | 70% | 248% | 121% | 117% | 88% | 148% | 193% | 105% | 236% | — | 42% |
| 2024 | 0% | 27% | 121% | 3% | 121% | 194% | 234% | 92% | 161% | 112% | — | 0% |
| 2025 | 4% | 52% | 59% | 225% | 280% | 150% | 92% | 148% | 177% | 209% | — | 5% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte | Wikidata (Q5769166) · CC0 |
|---|---|
| De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.


