Naar de inhoud
canyonyas
EN
BALLIKAYALAR5

Turkije Turkije Canyon

Ballıkayalar Nature Park

157 m rots, uitgesleten door de Dilderesi.

Bekijk de doorsnedeWanneer gaan

Acar54 · CC BY-SA 3.0

De doorsnede

157 meter, op schaal.

Een doorsnede van Ballıkayalar Nature Park op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.

160 m181 m157 m1,9 km van rand tot rand500 mverticale schaal × 1,3160 m181 m157 m1,9 km van rand tot rand500 mverticale schaal × 2,8

Op de bodem, op schaal: Grote Piramide · 139 m

De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.

157m

Diepte

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

1,9km

Van rand tot rand

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

23°

Steilste wand

gemiddelde over 300 m, uit het reliëf

4m

Hoogte van de bodem

Van rand tot bodem

Middagen, boven en beneden.

In augustus loopt de middagtemperatuur op tot 29 °C. De beste maanden om te wandelen zijn in mei en in oktober. De natste maanden zijn van december tot januari.

rand · 181 mbodem · 4 m
  1. 9°8°Jan
  2. 10°9°Feb
  3. 12°11°Mrt
  4. 16°15°Apr
  5. 21°20°Mei
  6. 26°25°Jun
  7. 29°28°Jul
  8. 29°28°Aug
  9. 25°24°Sep
  10. 20°19°Okt
  11. 15°14°Nov
  12. 11°10°Dec
Wandelen: Mei, OktNatst: Dec–Jan

Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.

Turkije

Ballıkayalar Nature Park (canyon) ligt in Turkije en is uitgesleten door de rivier Dilderesi. Het reliëfmodel meet 157 m van de bodem tot de onderste rand. Van rand tot rand is hij 1,9 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt.

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

De rivier

De Dilderesi voert het meeste water van december tot maart.

De Dilderesi voert hier gemiddeld ongeveer 1,6 m³/s. Hij voert het meeste water van december tot maart. Hij voert het minste water van juni tot augustus.

  1. 3,1 m³/sJan
  2. 3,0 m³/sFeb
  3. 2,6 m³/sMrt
  4. 1,8 m³/sApr
  5. 1,2 m³/sMei
  6. 0,9 m³/sJun
  7. 0,6 m³/sJul
  8. 0,5 m³/sAug
  9. 1,0 m³/sSep
  10. 1,7 m³/sOkt
  11. 2,1 m³/sNov
  12. 3,0 m³/sDec

Van ongeveer 0,51 m³/s in de laagste maand tot 3,1 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 123 km².

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Vanuit de lucht.

De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.

Ballıkayalar Nature Park van bovenaf gezien (Sentinel-2) N 1,2 km

Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 5,0 × 5,0 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de canyon.

  • 8klimrotsen binnen 3 kmBirinci Blok, İkinci Blok, Third Block (Kirmizi Kaya) en nog 5
  • 1voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
  • 9parkeerplaatsen binnen 3 km
  • 2informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
  • 1campings binnen 8 km
  • 10hotels en pensions binnen 8 kmAnibal, Atasayan, Holiday Inn en nog 7
  • 3restaurants en cafés binnen 4 km
  • uitkijkpunten binnen 5 km
  • gemarkeerde wandelroutes binnen 4 km
  • via ferrata-routes binnen 4 km
  • plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
  • zwemplekken binnen 3 km
  • watervallen met een naam binnen 4 km
  • grotten binnen 3 km
  • bushaltes binnen 2 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Tavşanlı2,4 km hemelsbreed
  • Diliskelesi7,1 km hemelsbreed
  • Gebze8,5 km hemelsbreed
  • Balçık8,6 km hemelsbreed
  • Tavşancıl8,8 km hemelsbreed
  • Altınova16 km hemelsbreed
  • Göçbeyli16 km hemelsbreed
  • Kaytazdere18 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er verder rond Ballıkayalar Nature Park te vinden is.

De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.

Peakyas4 bergen binnen 15 km
Kocabayır Hill · 5,8 kmGaziler Hill · 6,4 kmYelken Hill · 11 kmKüllük Hill · 13 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer, op de bodem en aan de rand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag · bodem91012162126292925201511
Middag · rand8911152025282824191410
Nacht · rand335813172020171395
Regen (mm)856959443943242856726590
Regendagen131110978448101014
Zonuren/dag2,12,84,86,78,710,511,29,87,34,83,12,0
Sneeuw op de grond (cm)552000000002
Middag · bodemMiddag · randNacht · randRegen (mm)Zonuren/dag
Jan983852,1
Feb1093692,8
Mrt12115594,8
Apr16158446,7
Mei212013398,7
Jun2625174310,5
Jul2928202411,2
Aug292820289,8
Sep252417567,3
Okt201913724,8
Nov15149653,1
Dec11105902,0

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (4 m) en de rand (181 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Gezien vanaf het pad.

Ballıkayalar 2014 1
Hamdigumus · CC0
Ballıkayalar 2014 10
Hamdigumus · CC0
Ballıkayalar Göl ve Piknik Alanı
Emre ERDEM · CC BY-SA 4.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020111%103%83%79%184%165%42%22%26%107%61%39%
2021184%88%146%121%118%148%147%64%63%59%97%100%
202283%159%92%112%51%157%152%213%57%57%48%46%
202326%103%151%209%108%109%100%55%48%79%321%85%
2024136%37%103%69%122%8%157%11%116%32%126%108%
202584%129%37%71%112%10%1%27%49%144%46%93%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Vergelijk met de buren.

Ballıkayalar Nature Park

Turkije

  • 157 mDiepte
  • 1,9 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 23°Steilste wand

Ulubey Canyon Nature Park

Turkije · 277 km

  • 178 mDiepte
  • 2,6 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 20°Steilste wand

Bekijk de gids

Arapapıştı Canyon

Turkije · 378 km

  • 474 mDiepte
  • 5,5 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 30°Steilste wand

Bekijk de gids

Yazılı Canyon Nature Park

Turkije · 398 km

  • 745 mDiepte
  • 18 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 36°Steilste wand

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengteWikidata (Q6027918) · CC0
De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken
canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.U bent hier
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken