Naar de inhoud
canyonyas
EN
Topockgorge

Verenigde Staten Verenigde Staten Canyon

Black Canyon of the Colorado

632 m rots, uitgesleten door de Colorado.

Bekijk de doorsnedeWanneer gaan

Spl553 · Public domain

De doorsnede

632 meter, op schaal.

Een doorsnede van Black Canyon of the Colorado op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.

826 m828 m632 m7,5 km van rand tot rand1,0 kmverticale schaal × 1,3826 m828 m632 m7,5 km van rand tot rand1,0 kmverticale schaal × 2,7

Op de bodem, op schaal: Grote Piramide · 139 m · Empire State · 443 m

De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.

632m

Diepte

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

7,5km

Van rand tot rand

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

34°

Steilste wand

gemiddelde over 300 m, uit het reliëf

194m

Hoogte van de bodem

Van rand tot bodem

4 °C warmer op de bodem.

In juli loopt de middagtemperatuur op de bodem op tot 45 °C, tegen 40 °C op de rand. De beste maanden om te wandelen zijn in februari en in november. De bodem komt boven 35 °C van mei tot september: loop bij zonsopgang en neem water mee.

rand · 828 mbodem · 194 m
  1. 17°13°Jan
  2. 20°16°Feb
  3. 25°21°Mrt
  4. 30°25°Apr
  5. 36°32°Mei
  6. 42°38°Jun
  7. 45°40°Jul
  8. 43°39°Aug
  9. 39°35°Sep
  10. 31°27°Okt
  11. 23°19°Nov
  12. 16°12°Dec
Wandelen: Feb, NovBodem boven 35 °C: Mei–Sep

Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.

Verenigde Staten

Black Canyon of the Colorado (canyon) ligt in Verenigde Staten en is uitgesleten door de rivier Colorado. Het reliëfmodel meet 632 m van de bodem tot de onderste rand. Van rand tot rand is hij 7,5 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt. Hij ligt binnen Lake Mead National Recreation Area.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

De rivier

De Colorado voert het meeste water van februari tot maart.

De Colorado voert hier gemiddeld ongeveer 549 m³/s. Hij voert het meeste water van februari tot maart. Hij voert het minste water van juni tot november.

  1. 897 m³/sJan
  2. 1.202 m³/sFeb
  3. 1.169 m³/sMrt
  4. 895 m³/sApr
  5. 601 m³/sMei
  6. 274 m³/sJun
  7. 215 m³/sJul
  8. 234 m³/sAug
  9. 249 m³/sSep
  10. 316 m³/sOkt
  11. 390 m³/sNov
  12. 639 m³/sDec

Van ongeveer 215 m³/s in de laagste maand tot 1.202 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 424.467 km².

Volg de Colorado River van bron tot monding op Riveryas

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Vanuit de lucht.

De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.

Black Canyon of the Colorado van bovenaf gezien (Sentinel-2) N 4 km

Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 16 × 16 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de canyon.

  • 1campings binnen 8 kmWillow Beach Campground
  • uitkijkpunten binnen 5 km
  • gemarkeerde wandelroutes binnen 4 km
  • via ferrata-routes binnen 4 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
  • plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
  • zwemplekken binnen 3 km
  • watervallen met een naam binnen 4 km
  • grotten binnen 3 km
  • parkeerplaatsen binnen 3 km
  • informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
  • bushaltes binnen 2 km
  • hotels en pensions binnen 8 km
  • restaurants en cafés binnen 4 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Boulder City22 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er verder rond Black Canyon of the Colorado te vinden is.

De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.

Peakyas7 bergen binnen 15 km
Malpais Flattop Mesa · 3,6 kmMonkey Rock · 3,9 kmMohave Peaks · 5,0 kmPilot Cone · 10 kmCamp Knob · 13 kmMount Duncan · 14 kmFire Mountain · 15 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer, op de bodem en aan de rand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag · bodem172025303642454339312316
Middag · rand131621253238403935271912
Nacht · rand1261015212524201260
Regen (mm)18231283115159131218
Regendagen444210442223
Zonuren/dag7,38,29,911,513,014,212,411,911,39,68,16,7
Sneeuw op de grond (cm)110000000001
Middag · bodemMiddag · randNacht · randRegen (mm)Zonuren/dag
Jan17131187,3
Feb20162238,2
Mrt25216129,9
Apr302510811,5
Mei363215313,0
Jun423821114,2
Jul4540251512,4
Aug4339241511,9
Sep393520911,3
Okt312712139,6
Nov23196128,1
Dec16120186,7

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (194 m) en de rand (828 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Gezien vanaf het pad.

Colorado River Avi
Renjishino · CC BY 3.0
Kayakin' on Colorado River
David Fulmer · CC BY 2.0
Colorado River05
Nikater · Public domain

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
20200%45%463%111%——4%25%0%0%12%3%
202149%3%60%7%——180%48%31%69%0%171%
202215%3%31%19%——191%189%234%9%110%34%
2023290%52%231%0%——4%341%321%17%27%10%
202468%159%231%93%——47%25%17%2%12%2%
20252%69%60%11%——28%36%303%78%312%86%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Vergelijk met de buren.

Black Canyon of the Colorado

Verenigde Staten

  • 632 mDiepte
  • 7,5 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 34°Steilste wand

El Dorado Canyon

Verenigde Staten · 13 km

  • 755 mDiepte
  • 22 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 22°Steilste wand

Bekijk de gids

Grapevine Canyon

Verenigde Staten · 64 km

  • 238 mDiepte
  • 11 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 27°Steilste wand

Bekijk de gids

Grand Canyon

Verenigde Staten · 235 km

  • 1.413 mDiepte
  • 11 kmVan rand tot rand
  • 446 kmLengte
  • 56°Steilste wand

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengteWikidata (Q723581) · CC0
De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken
canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.U bent hier
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken