Naar de inhoud
canyonyas
EN
Gorges de Baudinard Entre les falaises

Frankrijk Frankrijk Canyon

Gorges de Baudinard

182 m rots, uitgesleten door de Verdon.

Bekijk de doorsnedeWanneer gaan

Patrick Gaudin · CC BY 2.0

De doorsnede

182 meter, op schaal.

Een doorsnede van Gorges de Baudinard op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.

583 m600 m182 m6,8 km van rand tot rand1,0 kmverticale schaal × 3,0583 m600 m182 m6,8 km van rand tot rand1,0 kmverticale schaal × 3,0

Op de bodem, op schaal: Grote Piramide · 139 m

De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.

182m

Diepte

gepubliceerde waarde: 120 m

6,8km

Van rand tot rand

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

16°

Steilste wand

gemiddelde over 300 m, uit het reliëf

3,2km

Lengte

Van rand tot bodem

Middagen, boven en beneden.

In juli loopt de middagtemperatuur op tot 31 °C. De beste maanden om te wandelen zijn in mei en in oktober. De natste maanden zijn van oktober tot december.

rand · 600 mbodem · 401 m
  1. 9°8°Jan
  2. 10°9°Feb
  3. 14°12°Mrt
  4. 17°16°Apr
  5. 22°20°Mei
  6. 28°26°Jun
  7. 31°30°Jul
  8. 30°29°Aug
  9. 25°24°Sep
  10. 20°18°Okt
  11. 14°12°Nov
  12. 10°9°Dec
Wandelen: Mei, OktNatst: Okt–Dec

Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.

Frankrijk

Gorges de Baudinard (canyon) ligt in Frankrijk en is uitgesleten door de rivier Verdon. Het reliëfmodel meet 182 m van de bodem tot de onderste rand. De gepubliceerde diepte is 120 m. Hij strekt zich uit over 3,2 km. Van rand tot rand is hij 6,8 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt. Hij ligt binnen Verdon.

Hoe er te komen.

  • Riezdichtstbijzijnde plaats · 9,2 km hemelsbreed
  • Parkeerplaats op 480 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
  • Uitkijkpuntendichtstbijzijnde uitzichtpunt · 0,0 km vanaf de bodem
  • Toulon-Hyères Airport (TLN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 71 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven TLN (Hyères, Var)Discover Cars · gesponsorde link
  • In mei en in oktoberbeste maanden om te wandelen (schatting)

Plan uw bezoek

Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

De rivier

De Verdon voert het meeste water van november tot december.

De Verdon voert hier gemiddeld ongeveer 23 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot december. Hij voert het minste water van juni tot september.

  1. 23 m³/sJan
  2. 19 m³/sFeb
  3. 19 m³/sMrt
  4. 17 m³/sApr
  5. 15 m³/sMei
  6. 9,2 m³/sJun
  7. 5,5 m³/sJul
  8. 4,6 m³/sAug
  9. 8,8 m³/sSep
  10. 21 m³/sOkt
  11. 35 m³/sNov
  12. 31 m³/sDec

Van ongeveer 4,6 m³/s in de laagste maand tot 35 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 1.608 km².

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Vanuit de lucht.

De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.

Gorges de Baudinard van bovenaf gezien (Sentinel-2) N 4 km

Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 15 × 15 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de canyon.

  • 28uitkijkpunten binnen 5 kmBelvédère Gorge Baudinard 4, Panorama, Belvédère Gorge Baudinard 1 en nog 25
  • 21gemarkeerde wandelroutes binnen 4 kmSentier des charbonniers, Sentier de Véris, Chemin de l'Eau en nog 18
  • 5plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 kmCale de mise à l'eau d'Artignosc-sur-Verdon, Mise à eau des Chaumets en nog 3
  • 9grotten binnen 3 km
  • 28parkeerplaatsen binnen 3 km
  • 7informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
  • 30campings binnen 8 kmSaint-Barthélémy, Camping Les Restanques Du Verdon, Camping à la Ferme du Maunard en nog 27
  • 25hotels en pensions binnen 8 kmCentre de Vacances Sidevar, Studi'hotel Plein voile, Le moulin du château en nog 22
  • 11restaurants en cafés binnen 4 km
  • via ferrata-routes binnen 4 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
  • zwemplekken binnen 3 km
  • watervallen met een naam binnen 4 km
  • bushaltes binnen 2 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Riez9,2 km hemelsbreed
  • Régusse9,3 km hemelsbreed
  • Aups15 km hemelsbreed
  • Valensole16 km hemelsbreed
  • Saint-Julien18 km hemelsbreed
  • Gréoux-les-Bains20 km hemelsbreed
  • Villecroze21 km hemelsbreed
  • Salernes21 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er verder rond Gorges de Baudinard te vinden is.

De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.

Peakyas5 bergen binnen 15 km
Signal de l'Aigle660 m · 10 kmLes Cuguyons · 10 kmLe Grand Blé · 12 kmLes Trois Croix · 12 kmCollet de la Garde · 13 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer, op de bodem en aan de rand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag · bodem91014172228313025201410
Middag · rand891216202630292418129
Nacht · rand00361014171713941
Regen (mm)5246504951291420488710972
Regendagen7668853479107
Zonuren/dag4,55,57,07,89,111,111,810,68,35,94,44,2
Sneeuw op de grond (cm)653100000025
Middag · bodemMiddag · randNacht · randRegen (mm)Zonuren/dag
Jan980524,5
Feb1090465,5
Mrt14123507,0
Apr17166497,8
Mei222010519,1
Jun2826142911,1
Jul3130171411,8
Aug3029172010,6
Sep252413488,3
Okt20189875,9
Nov141241094,4
Dec1091724,2

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (401 m) en de rand (600 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Gezien vanaf het pad.

Gorges de Baudinard Approche d'une grotte en kayak
ADT 04 · CC BY 2.0
Gorges de Baudinard by kayak
Harald Hetzner · CC0
Gorges de Baudinard Kayaking dans les gorges
ADT 04 · CC BY 2.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202048%14%85%85%144%206%18%74%84%64%35%86%
2021127%57%9%143%122%67%79%67%81%78%50%67%
20224%53%35%59%37%70%79%202%96%18%57%152%
202333%34%19%24%96%164%37%114%89%72%30%72%
202475%200%315%66%105%126%43%50%175%188%30%12%
202566%38%86%49%24%22%46%60%48%23%22%48%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Vergelijk met de buren.

Gorges de Baudinard

Frankrijk

  • 182 mDiepte
  • 6,8 kmVan rand tot rand
  • 3,2 kmLengte
  • 16°Steilste wand

Gorges du Verdon

Frankrijk · 22 km

  • 654 mDiepte
  • 6,7 kmVan rand tot rand
  • 25 kmLengte
  • 42°Steilste wand

Bekijk de gids

Basses Gorges du Verdon

Frankrijk · 8 km

  • 188 mDiepte
  • 2,0 kmVan rand tot rand
  • 7,7 kmLengte
  • 28°Steilste wand

Bekijk de gids

Gorges de la Nesque

Frankrijk · 73 km

  • 319 mDiepte
  • 2,4 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 28°Steilste wand

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengteWikidata (Q111974626) · CC0
De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken
canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.U bent hier
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken