Naar de inhoud
canyonyas
EN
Gorges du Gardon

Frankrijk Frankrijk Canyon

Gorges du Gardon

137 m rots, uitgesleten door de Ruisseau de la Signore.

Bekijk de doorsnedeWanneer gaan

Ravenclaw · CC BY-SA 3.0

De doorsnede

137 meter, op schaal.

Een doorsnede van Gorges du Gardon op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.

163 m179 m137 m1,1 km van rand tot rand500 m163 m179 m137 m1,1 km van rand tot rand500 mverticale schaal × 1,9

Op de bodem, op schaal: Big Ben · 96 m

De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.

137m

Diepte

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

1,1km

Van rand tot rand

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

23°

Steilste wand

gemiddelde over 300 m, uit het reliëf

26m

Hoogte van de bodem

Van rand tot bodem

Middagen, boven en beneden.

In juli loopt de middagtemperatuur op tot 33 °C. De beste maanden om te wandelen zijn van april tot mei en in oktober. De natste maanden zijn van oktober tot november.

rand · 179 mbodem · 26 m
  1. 10°8°Jan
  2. 11°10°Feb
  3. 15°14°Mrt
  4. 19°18°Apr
  5. 24°22°Mei
  6. 30°28°Jun
  7. 33°32°Jul
  8. 32°31°Aug
  9. 27°26°Sep
  10. 21°20°Okt
  11. 14°13°Nov
  12. 10°9°Dec
Wandelen: Apr–Mei, OktNatst: Okt–Nov

Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.

Frankrijk

Gorges du Gardon (canyon) ligt in Frankrijk en is uitgesleten door de rivier Ruisseau de la Signore. Het reliëfmodel meet 137 m van de bodem tot de onderste rand. Van rand tot rand is hij 1,1 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Poulxdichtstbijzijnde plaats · 3,5 km hemelsbreed
  • Parkeerplaats op 1.360 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
  • Uitkijkpuntendichtstbijzijnde uitzichtpunt · 0,3 km vanaf de bodem
  • Nîmes-Arles-Camargue Airport (FNI)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 20 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven FNI (Nîmes/Garons)Discover Cars · gesponsorde link
  • Van april tot mei en in oktoberbeste maanden om te wandelen (schatting)

Plan uw bezoek

Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

De rivier

De Ruisseau de la Signore voert het meeste water van november tot december.

De Ruisseau de la Signore voert hier gemiddeld ongeveer 33 m³/s. Hij voert het meeste water van november tot december. Hij voert het minste water van juli tot augustus.

  1. 31 m³/sJan
  2. 27 m³/sFeb
  3. 28 m³/sMrt
  4. 30 m³/sApr
  5. 25 m³/sMei
  6. 16 m³/sJun
  7. 8,9 m³/sJul
  8. 7,7 m³/sAug
  9. 16 m³/sSep
  10. 37 m³/sOkt
  11. 51 m³/sNov
  12. 40 m³/sDec

Van ongeveer 7,7 m³/s in de laagste maand tot 51 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 1.599 km².

Volg de Gardon van bron tot monding op Riveryas

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Vanuit de lucht.

De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.

Gorges du Gardon van bovenaf gezien (Sentinel-2) N 1,2 km

Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 5,0 × 5,0 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de canyon.

  • 8uitkijkpunten binnen 5 km
  • 9gemarkeerde wandelroutes binnen 4 kmDe Garrigues en Costières, Autour de Cabrières, Le Moulin de Cabrières en nog 6
  • 4via ferrata-routes binnen 4 kmVia Ferrata Les Gorges du Gardon en nog 3
  • 1klimrotsen binnen 3 kmPlagette
  • 12grotten binnen 3 km
  • 16parkeerplaatsen binnen 3 km
  • 7informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
  • 2bushaltes binnen 2 km
  • 8campings binnen 8 kmMas de Rey, Le Barralet, Domaine des Gorges du Gardon en nog 5
  • 17hotels en pensions binnen 8 kmLogis Hôtel Uzès Pont du Gard, L'Auberge d'Uzes, Gite Maison de l'Olivier en nog 14
  • 10restaurants en cafés binnen 4 km
  • voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
  • plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
  • zwemplekken binnen 3 km
  • watervallen met een naam binnen 4 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Poulx3,5 km hemelsbreed
  • Cabrières4,9 km hemelsbreed
  • Blauzac5,9 km hemelsbreed
  • Lédenon6,7 km hemelsbreed
  • Saint-Gervasy7,3 km hemelsbreed
  • Bezouce7,8 km hemelsbreed
  • Uzès8,3 km hemelsbreed
  • Vers-Pont-du-Gard8,7 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er verder rond Gorges du Gardon te vinden is.

De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer, op de bodem en aan de rand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag · bodem101115192430333227211410
Middag · rand8101418222832312620139
Nacht · rand00371115181713941
Regen (mm)61485469654230366510610461
Regendagen98810108678121210
Zonuren/dag3,54,96,37,28,310,310,89,57,75,03,73,4
Sneeuw op de grond (cm)652000000014
Middag · bodemMiddag · randNacht · randRegen (mm)Zonuren/dag
Jan1080613,5
Feb11100484,9
Mrt15143546,3
Apr19187697,2
Mei242211658,3
Jun3028154210,3
Jul3332183010,8
Aug323117369,5
Sep272613657,7
Okt212091065,0
Nov141341043,7
Dec1091613,4

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (26 m) en de rand (179 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Gezien vanaf het pad.

GORGES DU GARDON CAMP DES GARRIGUES GERARD JOYON
JOYON GERARD · CC BY 3.0
Gardon at Colias
athenchen · CC BY-SA 3.0
Mairie of Collias near the Gardon river in Gard district France - panoramio
Henk Monster · CC BY 3.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202061%30%49%79%89%149%19%90%117%52%41%129%
202148%73%14%95%106%73%130%74%128%98%56%86%
202224%37%61%46%13%73%58%124%144%25%98%150%
202321%32%37%21%90%153%40%42%61%78%38%54%
202444%132%293%49%128%88%84%51%166%82%30%28%
202553%60%69%32%27%22%42%41%33%19%27%91%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Vergelijk met de buren.

Gorges du Gardon

Frankrijk

  • 137 mDiepte
  • 1,1 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 23°Steilste wand

Gorges de la Nesque

Frankrijk · 67 km

  • 319 mDiepte
  • 2,4 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 28°Steilste wand

Bekijk de gids

Regalon gorge

Frankrijk · 56 km

  • 251 mDiepte
  • 12 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 24°Steilste wand

Bekijk de gids

Gorges du Tarn

Frankrijk · 106 km

  • 415 mDiepte
  • 2,7 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 40°Steilste wand

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengteWikidata (Q1338868) · CC0
De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken
canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.U bent hier
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken