Naar de inhoud
canyonyas
EN
Houtat Suluk van bovenaf gezien (Sentinel-2)

Syrië Syrië Canyon

Houtat Suluk

19 m van de rand tot de bodem.

Bekijk de doorsnedeWanneer gaan

Sentinel-2 cloudless 2016 door EOX IT Services GmbH (bevat gewijzigde Copernicus Sentinel-gegevens), CC BY 4.0, met reliëfschaduw van Copernicus WorldDEM-30

De doorsnede

19 meter, op schaal.

Een doorsnede van Houtat Suluk op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.

339 m350 m19 m1,1 km van rand tot rand500 mverticale schaal × 3,0339 m350 m19 m1,1 km van rand tot rand500 mverticale schaal × 3,0

Op de bodem, op schaal: een persoon · 1,8 m · een huis met twee verdiepingen · 9,0 m

De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.

19m

Diepte

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

1,1km

Van rand tot rand

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

2°

Steilste wand

gemiddelde over 300 m, uit het reliëf

320m

Hoogte van de bodem

Van rand tot bodem

Middagen, boven en beneden.

In juli loopt de middagtemperatuur op tot 41 °C. De beste maanden om te wandelen zijn van maart tot april en in november. De bodem komt boven 35 °C van juni tot september: loop bij zonsopgang en neem water mee. De natste maanden zijn van december tot februari.

rand · 350 mbodem · 320 m
  1. 11°11°Jan
  2. 14°13°Feb
  3. 19°19°Mrt
  4. 24°24°Apr
  5. 30°30°Mei
  6. 37°37°Jun
  7. 41°41°Jul
  8. 41°41°Aug
  9. 36°36°Sep
  10. 29°28°Okt
  11. 19°19°Nov
  12. 13°12°Dec
Wandelen: Mrt–Apr, NovBodem boven 35 °C: Jun–SepNatst: Dec–Feb

Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.

Syrië

Houtat Suluk (canyon) ligt in Syrië. Het reliëfmodel meet 19 m van de bodem tot de onderste rand en 30 m tot de bovenste. Van rand tot rand is hij 1,1 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Vanuit de lucht.

De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.

Houtat Suluk van bovenaf gezien (Sentinel-2) N 1,2 km

Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 5,0 × 5,0 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de canyon.

    • uitkijkpunten binnen 5 km
    • gemarkeerde wandelroutes binnen 4 km
    • via ferrata-routes binnen 4 km
    • klimrotsen binnen 3 km
    • voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
    • plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
    • zwemplekken binnen 3 km
    • watervallen met een naam binnen 4 km
    • grotten binnen 3 km
    • parkeerplaatsen binnen 3 km
    • informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
    • bushaltes binnen 2 km
    • campings binnen 8 km
    • hotels en pensions binnen 8 km
    • restaurants en cafés binnen 4 km

    Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

    Plaatsen in de buurt

    • Sulūk12 km hemelsbreed

    In onze andere atlassen

    Wat er verder rond Houtat Suluk te vinden is.

    De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.

    Peakyas1 bergen binnen 15 km
    Tall Shaqal · 12 km

    Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

    Maand na maand

    Het weer, op de bodem en aan de rand.

    JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
    Middag · bodem111419243037414136291913
    Middag · rand111319243037414136281912
    Nacht · rand0151015212524201572
    Regen (mm)44413732173003203147
    Regendagen887640000468
    Zonuren/dag4,95,87,79,010,913,213,011,810,48,06,54,8
    Sneeuw op de grond (cm)320000000002
    Middag · bodemMiddag · randNacht · randRegen (mm)Zonuren/dag
    Jan11110444,9
    Feb14131415,8
    Mrt19195377,7
    Apr242410329,0
    Mei3030151710,9
    Jun373721313,2
    Jul414125013,0
    Aug414124011,8
    Sep363620310,4
    Okt292815208,0
    Nov19197316,5
    Dec13122474,8

    Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (320 m) en de rand (350 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

    Recente jaren

    Natte jaren, droge jaren.

    De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

    JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
    2020143%79%251%155%187%————0%178%71%
    2021177%20%80%6%9%————32%45%42%
    2022141%39%206%73%311%————26%244%55%
    202349%157%378%121%29%————24%244%158%
    2024204%150%267%108%189%————3%111%67%
    202519%140%57%88%94%————68%64%198%

    130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

    Vergelijk met de buren.

    Houtat Suluk

    Syrië

    • 19 mDiepte
    • 1,1 kmVan rand tot rand
    • —Lengte
    • 2°Steilste wand

    Tohma Canyon

    Turkije · 272 km

    • 629 mDiepte
    • 20 kmVan rand tot rand
    • —Lengte
    • 26°Steilste wand

    Bekijk de gids

    Karanlık Canyon

    Turkije · 316 km

    • 1.069 mDiepte
    • 8,7 kmVan rand tot rand
    • 25 kmLengte
    • 41°Steilste wand

    Bekijk de gids

    Kapıkaya Canyon

    Turkije · 382 km

    • 359 mDiepte
    • 2,6 kmVan rand tot rand
    • —Lengte
    • 32°Steilste wand

    Bekijk de gids

    Waar deze cijfers vandaan komen

    Naam, type, gepubliceerde diepte en lengteWikidata (Q23011456) · CC0
    De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
    KlimaatNASA POWER, 1991–2020
    Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier© OpenStreetMap contributors · ODbL
    AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
    Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

    Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

    De familie

    Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

    Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

    strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken
    canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.U bent hier
    grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
    sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
    uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
    vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
    bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken