Oostenrijk Canyon
Imster Schlucht
1.624 m rots, uitgesleten door de Inn.
AREA 47 - Tirol · CC BY-SA 4.0
De doorsnede
1.624 meter, op schaal.
Een doorsnede van Imster Schlucht op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.
Op de bodem, op schaal: Eiffeltoren · 330 m · Burj Khalifa · 828 m
De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.
1.624m
Diepte
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
8,7km
Van rand tot rand
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
43°
Steilste wand
gemiddelde over 300 m, uit het reliëf
689m
Hoogte van de bodem
Van rand tot bodem
12 °C warmer op de bodem.
In juli loopt de middagtemperatuur op de bodem op tot 25 °C, tegen 13 °C op de rand. De beste maanden om te wandelen zijn in september. De rand vriest 's nachts van oktober tot mei. De natste maanden zijn van juni tot augustus.
- 4°-8°Jan
- 4°-7°Feb
- 8°-4°Mrt
- 14°2°Apr
- 19°7°Mei
- 23°11°Jun
- 25°13°Jul
- 24°12°Aug
- 20°8°Sep
- 16°4°Okt
- 10°-2°Nov
- 5°-7°Dec
Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.
Dal in Oostenrijk
Imster Schlucht (canyon) ligt in Oostenrijk en is uitgesleten door de rivier Inn. Het reliëfmodel meet 1.624 m van de bodem tot de onderste rand. Van rand tot rand is hij 8,7 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt.
Hoe er te komen.
- Karresdichtstbijzijnde plaats · 0,5 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 2.450 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitkijkpuntendichtstbijzijnde uitzichtpunt · 1,0 km vanaf de bodem
- Innsbruck Airport (INN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 43 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven INN (Innsbruck)Discover Cars · gesponsorde link↗
- In septemberbeste maanden om te wandelen (schatting)
Plan uw bezoek
Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
De rivier
De Inn voert het meeste water van april tot augustus.
De Inn voert hier gemiddeld ongeveer 116 m³/s. Hij voert het meeste water van april tot augustus, gevoed door smeltsneeuw. Hij voert het minste water van januari tot februari.
- 15 m³/sJan
- 15 m³/sFeb
- 139 m³/sMrt
- 260 m³/sApr
- 304 m³/sMei
- 327 m³/sJun
- 308 m³/sJul
- 321 m³/sAug
- 220 m³/sSep
- 145 m³/sOkt
- 94 m³/sNov
- 54 m³/sDec
Van ongeveer 15 m³/s in de laagste maand tot 327 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 4.126 km².
Volg de Inn van bron tot monding op Riveryas
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Vanuit de lucht.
De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.
N
5 km
Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 19 × 19 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de canyon.
- 17uitkijkpunten binnen 5 kmErdpyramiden, Wetterkreuz, Aussichtsterrasse en nog 14
- 9gemarkeerde wandelroutes binnen 4 kmWanderweg 911 - Geigenkammhöhenweg, Jakobsweg Tirol, Starkenberger Panoramaweg en nog 6
- 3via ferrata-routes binnen 4 kmSteinwand Klettersteig Rechte Variante, Steinwand Klettersteig Hauptroute, Steinwand Klettersteig Linke Variante
- 3klimrotsen binnen 3 kmSteinwand Klettersteig, Versteckt, Rote Wand
- 8voetbruggen en hangbruggen binnen 3 kmBenni Raich Brücke en nog 7
- 1plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 kmMalchbach
- 78parkeerplaatsen binnen 3 km
- 34informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
- 26bushaltes binnen 2 km
- 3campings binnen 8 kmCampingpark FiNK, Mountain Camp, Aktiv Camping Imst
- 187hotels en pensions binnen 8 kmLarcher Alm, Galflun Alm, Puitalm en nog 184
- 50restaurants en cafés binnen 4 km
- zwemplekken binnen 3 km
- watervallen met een naam binnen 4 km
- grotten binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Karres0,5 km hemelsbreed
- Arzl im Pitztal1,4 km hemelsbreed
- Karrösten1,6 km hemelsbreed
- Roppen2,9 km hemelsbreed
- Imst4,6 km hemelsbreed
- Ötztal-Bahnhof5,8 km hemelsbreed
- Tarrenz5,9 km hemelsbreed
- Wenns6,3 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er verder rond Imster Schlucht te vinden is.
De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer, op de bodem en aan de rand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag · bodem | 4 | 4 | 8 | 14 | 19 | 23 | 25 | 24 | 20 | 16 | 10 | 5 |
| Middag · rand | -8 | -7 | -4 | 2 | 7 | 11 | 13 | 12 | 8 | 4 | -2 | -7 |
| Nacht · rand | -17 | -17 | -13 | -8 | -3 | 1 | 3 | 2 | -1 | -5 | -10 | -15 |
| Regen (mm) | 64 | 50 | 67 | 75 | 126 | 152 | 151 | 167 | 106 | 85 | 72 | 65 |
| Regendagen | 12 | 11 | 15 | 16 | 21 | 21 | 21 | 20 | 16 | 14 | 14 | 13 |
| Zonuren/dag | 3,3 | 4,6 | 5,5 | 6,0 | 6,0 | 7,0 | 7,3 | 6,8 | 5,5 | 4,6 | 3,1 | 2,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 41 | 47 | 37 | 16 | 9 | 4 | 2 | 2 | 6 | 10 | 17 | 27 |
| Middag · bodem | Middag · rand | Nacht · rand | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 4 | -8 | -17 | 64 | 3,3 |
| Feb | 4 | -7 | -17 | 50 | 4,6 |
| Mrt | 8 | -4 | -13 | 67 | 5,5 |
| Apr | 14 | 2 | -8 | 75 | 6,0 |
| Mei | 19 | 7 | -3 | 126 | 6,0 |
| Jun | 23 | 11 | 1 | 152 | 7,0 |
| Jul | 25 | 13 | 3 | 151 | 7,3 |
| Aug | 24 | 12 | 2 | 167 | 6,8 |
| Sep | 20 | 8 | -1 | 106 | 5,5 |
| Okt | 16 | 4 | -5 | 85 | 4,6 |
| Nov | 10 | -2 | -10 | 72 | 3,1 |
| Dec | 5 | -7 | -15 | 65 | 2,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (689 m) en de rand (2.512 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Gezien vanaf het pad.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 51% | 179% | 96% | 76% | 76% | 140% | 100% | 139% | 115% | 156% | 27% | 150% |
| 2021 | 176% | 71% | 91% | 62% | 106% | 74% | 143% | 116% | 79% | 49% | 141% | 103% |
| 2022 | 52% | 150% | 15% | 95% | 93% | 106% | 96% | 77% | 150% | 116% | 88% | 85% |
| 2023 | 54% | 58% | 126% | 161% | 210% | 120% | 129% | 135% | 66% | 126% | 220% | 225% |
| 2024 | 98% | 126% | 149% | 110% | 136% | 135% | 111% | 70% | 154% | 128% | 45% | 89% |
| 2025 | 107% | 35% | 98% | 63% | 119% | 80% | 153% | 85% | 114% | 74% | 91% | 31% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Vergelijk met de buren.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte | Wikidata (Q1435885) · CC0 |
|---|---|
| De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






