Naar de inhoud
canyonyas
EN
Coalbrookdale gorge

Verenigd Koninkrijk Verenigd Koninkrijk Canyon Werelderfgoed

Ironbridge Gorge

95 m rots, uitgesleten door de River Severn.

Bekijk de doorsnedeWanneer gaan

Matt From London · CC BY 2.0

De doorsnede

95 meter, op schaal.

Een doorsnede van Ironbridge Gorge op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.

129 m128 m95 m2,2 km van rand tot rand500 mverticale schaal × 2,7129 m128 m95 m2,2 km van rand tot rand500 mverticale schaal × 3,0

Op de bodem, op schaal: Toren van Pisa · 56 m

De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.

95m

Diepte

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

2,2km

Van rand tot rand

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

13°

Steilste wand

gemiddelde over 300 m, uit het reliëf

33m

Hoogte van de bodem

Van rand tot bodem

Middagen, boven en beneden.

In juli loopt de middagtemperatuur op tot 21 °C. De beste maanden om te wandelen zijn van juni tot september.

rand · 129 mbodem · 33 m
  1. 7°6°Jan
  2. 7°7°Feb
  3. 10°9°Mrt
  4. 13°13°Apr
  5. 17°16°Mei
  6. 20°19°Jun
  7. 21°20°Jul
  8. 21°20°Aug
  9. 18°18°Sep
  10. 14°14°Okt
  11. 10°9°Nov
  12. 7°6°Dec
Wandelen: Jun–Sep

Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.

Verenigd Koninkrijk

Ironbridge Gorge (canyon) ligt in Verenigd Koninkrijk en is uitgesleten door de River Severn. Het reliëfmodel meet 95 m van de bodem tot de onderste rand. Van rand tot rand is hij 2,2 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt. Het is een UNESCO-werelderfgoed.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

De rivier

De River Severn voert het meeste water van oktober tot maart.

De River Severn voert hier gemiddeld ongeveer 92 m³/s. Hij voert het meeste water van oktober tot maart.

  1. 130 m³/sJan
  2. 102 m³/sFeb
  3. 91 m³/sMrt
  4. 71 m³/sApr
  5. 57 m³/sMei
  6. 52 m³/sJun
  7. 53 m³/sJul
  8. 58 m³/sAug
  9. 42 m³/sSep
  10. 102 m³/sOkt
  11. 141 m³/sNov
  12. 148 m³/sDec

Van ongeveer 42 m³/s in de laagste maand tot 148 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 3.730 km².

Volg de River Severn van bron tot monding op Riveryas

Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.

Vanuit de lucht.

De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.

Ironbridge Gorge van bovenaf gezien (Sentinel-2) N 1,2 km

Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 5,0 × 5,0 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de canyon.

  • 5uitkijkpunten binnen 5 kmThe Rotunda en nog 4
  • 11gemarkeerde wandelroutes binnen 4 kmMonarch's Way, South Telford Way, South Telford Heritage Trail en nog 8
  • 22voetbruggen en hangbruggen binnen 3 kmThe Iron Bridge, Jackfield & Coalport Memorial Bridge en nog 20
  • 1watervallen met een naam binnen 4 kmLoamhole Waterfall
  • 146parkeerplaatsen binnen 3 km
  • 7informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
  • 38bushaltes binnen 2 km
  • 6campings binnen 8 kmIron Gorge Camping, Wrekin Scout Camp, Sytche Camping and Caravan Park en nog 3
  • 38hotels en pensions binnen 8 kmPremier Inn (Telford Central), Clairmont Guest House, The Hundred House Hotel en nog 35
  • 29restaurants en cafés binnen 4 km
  • via ferrata-routes binnen 4 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
  • zwemplekken binnen 3 km
  • grotten binnen 3 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Ironbridge0,8 km hemelsbreed
  • Broseley1,6 km hemelsbreed
  • Telford5,8 km hemelsbreed
  • Much Wenlock6,7 km hemelsbreed
  • Oakengates7,8 km hemelsbreed
  • Hadley8,2 km hemelsbreed
  • Shifnal8,4 km hemelsbreed
  • Ryton8,4 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er verder rond Ironbridge Gorge te vinden is.

De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.

Riveryas6 rivieren in de canyon
River Severn354 km · 107 m³/sRiver Teme130 kmRiver StourRiver LeadonLittle Avon RiverRiver Chelt
Peakyas2 bergen binnen 15 km
The Wrekin407 m · 9,5 kmThe Ercall140 m · 9,5 km
Lakeyas1 meren binnen 15 km
Chelmarsh Reservoir0,4 km² · 15 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer, op de bodem en aan de rand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag · bodem771013172021211814107
Middag · rand6791316192020181496
Nacht · rand111461011119642
Regen (mm)685557516470747456827976
Regendagen151212131314141412151615
Zonuren/dag1,52,54,05,76,46,35,95,14,72,81,71,2
Sneeuw op de grond (cm)764100000026
Middag · bodemMiddag · randNacht · randRegen (mm)Zonuren/dag
Jan761681,5
Feb771552,5
Mrt1091574,0
Apr13134515,7
Mei17166646,4
Jun201910706,3
Jul212011745,9
Aug212011745,1
Sep18189564,7
Okt14146822,8
Nov1094791,7
Dec762761,2

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (33 m) en de rand (129 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Gezien vanaf het pad.

Iron Bridge - panoramio (4)
shakestd · CC BY 3.0
Iron Bridge View (7166708876)
Michael Beckwith · CC BY 2.0
Ironbridge - panoramio (5)
JCNazza · CC BY 3.0

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202098%252%84%78%14%146%92%138%63%164%76%164%
2021192%121%79%30%195%61%97%59%114%140%38%112%
202236%158%81%55%123%66%35%39%122%121%143%84%
202388%24%192%135%51%75%131%93%124%162%100%182%
202490%199%183%143%142%49%104%45%215%118%86%96%
2025122%90%26%68%43%74%65%32%149%74%158%154%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Vergelijk met de buren.

Ironbridge Gorge

Verenigd Koninkrijk

  • 95 mDiepte
  • 2,2 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 13°Steilste wand

Dylife Gorge

Verenigd Koninkrijk · 82 km

  • 305 mDiepte
  • 3,2 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 27°Steilste wand

Bekijk de gids

Cave Dale

Verenigd Koninkrijk · 94 km

  • 243 mDiepte
  • 6,7 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 17°Steilste wand

Bekijk de gids

Avon Gorge

Verenigd Koninkrijk · 130 km

  • 76 mDiepte
  • 510 mVan rand tot rand
  • —Lengte
  • —Steilste wand

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengteWikidata (Q647958) · CC0
De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
Afvoer en stroomgebied van de rivierHydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken
canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.U bent hier
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken