Naar de inhoud
canyonyas
EN
Mesonas gorge

Griekenland Griekenland Canyon

Mesona Gorge

639 m van de rand tot de bodem.

Bekijk de doorsnedeWanneer gaan

Andloukakis · CC BY-SA 4.0

De doorsnede

639 meter, op schaal.

Een doorsnede van Mesona Gorge op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.

692 m945 m639 m14 km van rand tot rand5,0 kmverticale schaal × 1,6692 m945 m639 m14 km van rand tot rand5,0 kmverticale schaal × 3,0

Op de bodem, op schaal: Grote Piramide · 139 m · Empire State · 443 m

De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.

639m

Diepte

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

13,7km

Van rand tot rand

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

29°

Steilste wand

gemiddelde over 300 m, uit het reliëf

53m

Hoogte van de bodem

Van rand tot bodem

6 °C warmer op de bodem.

In augustus loopt de middagtemperatuur op de bodem op tot 30 °C, tegen 24 °C op de rand. De beste maanden om te wandelen zijn van april tot mei en van oktober tot november. De natste maanden zijn van november tot februari.

rand · 945 mbodem · 53 m
  1. 15°9°Jan
  2. 15°9°Feb
  3. 17°11°Mrt
  4. 19°13°Apr
  5. 23°18°Mei
  6. 28°22°Jun
  7. 30°24°Jul
  8. 30°24°Aug
  9. 28°22°Sep
  10. 24°18°Okt
  11. 20°14°Nov
  12. 17°11°Dec
Wandelen: Apr–Mei, Okt–NovNatst: Nov–Feb

Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.

Griekenland

Mesona Gorge (canyon) ligt in Griekenland. Het reliëfmodel meet 639 m van de bodem tot de onderste rand en 892 m tot de bovenste. Van rand tot rand is hij 14 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt.

Meer lezen op Wikipedia

Hoe er te komen.

  • Makry-Gialosdichtstbijzijnde plaats · 12 km hemelsbreed
  • Parkeerplaats op 1.200 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
  • Uitkijkpuntendichtstbijzijnde uitzichtpunt · 2,8 km vanaf de bodem
  • Sitia Airport (JSH)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 24 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven JSH (Crete Island)Discover Cars · gesponsorde link
  • Van april tot mei en van oktober tot novemberbeste maanden om te wandelen (schatting)

Plan uw bezoek

Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Vanuit de lucht.

De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.

Mesona Gorge van bovenaf gezien (Sentinel-2) N 6 km

Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 24 × 24 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de canyon.

  • 5uitkijkpunten binnen 5 kmΚαταρράκτης Μάστωρα en nog 4
  • 3gemarkeerde wandelroutes binnen 4 kmEuropean Walking Route E4, Greece, Crete, Havgas Gorge
  • 1voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
  • 3parkeerplaatsen binnen 3 km
  • 35informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
  • 2bushaltes binnen 2 km
  • 4hotels en pensions binnen 8 kmΜόχλος Μάρε, Blue Sea, Ella Rocrita en nog 1
  • 10restaurants en cafés binnen 4 km
  • via ferrata-routes binnen 4 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
  • zwemplekken binnen 3 km
  • watervallen met een naam binnen 4 km
  • grotten binnen 3 km
  • campings binnen 8 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

Plaatsen in de buurt

  • Makry-Gialos12 km hemelsbreed
  • Kentrí14 km hemelsbreed
  • Ierápetra16 km hemelsbreed
  • Ágios Nikólaos17 km hemelsbreed
  • Gra Liyiá20 km hemelsbreed
  • Schísma Eloúndas21 km hemelsbreed
  • Kritsá22 km hemelsbreed
  • Eloúnda22 km hemelsbreed

In onze andere atlassen

Wat er verder rond Mesona Gorge te vinden is.

De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.

Cascadyas1 watervallen in de buurt
Milona waterfall · 9,7 km
Peakyas10 bergen binnen 15 km
Azoria · 2,0 kmKapsas1.002 m · 3,1 kmPapoura · 3,5 kmTholos · 3,6 kmThrypti1.476 m · 5,5 kmOrno · 7,3 kmPsychro · 7,3 kmOros Orno · 7,3 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer, op de bodem en aan de rand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag · bodem151517192328303028242017
Middag · rand9911131822242422181411
Nacht · rand6679131619191714118
Regen (mm)887441281852420485890
Regendagen1411954201381013
Zonuren/dag4,14,97,08,610,312,212,211,19,47,15,23,7
Middag · bodemMiddag · randNacht · randRegen (mm)Zonuren/dag
Jan1596884,1
Feb1596744,9
Mrt17117417,0
Apr19139288,6
Mei2318131810,3
Jun282216512,2
Jul302419212,2
Aug302419411,1
Sep282217209,4
Okt241814487,1
Nov201411585,2
Dec17118903,7

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (53 m) en de rand (945 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
2020103%63%121%96%59%222%——149%131%188%66%
202167%116%124%208%69%139%——60%132%67%137%
2022110%110%252%46%52%111%——117%109%73%31%
202352%66%93%89%227%750%——95%21%57%76%
2024102%61%40%25%119%17%——106%12%45%177%
202553%94%122%129%168%22%——26%55%96%99%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Vergelijk met de buren.

Mesona Gorge

Griekenland

  • 639 mDiepte
  • 14 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 29°Steilste wand

Ha Gorge

Griekenland · 3 km

  • 637 mDiepte
  • 13 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 30°Steilste wand

Bekijk de gids

Orino Gorge

Griekenland · 14 km

  • 20 mDiepte
  • 20 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 14°Steilste wand

Bekijk de gids

Milona Gorge

Griekenland · 12 km

  • 27 mDiepte
  • 16 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 19°Steilste wand

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengteWikidata (Q4479719) · CC0
De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken
canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.U bent hier
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken