Naar de inhoud
canyonyas
EN
Otira River in Arthur's Pass National Park, New Zealand

Nieuw-Zeeland Nieuw-Zeeland Kloof

Ōtira Gorge

1.134 m rots, uitgesleten door de Rolleston River.

Bekijk de doorsnedeWanneer gaan

Michal Klajban · CC BY-SA 4.0

De doorsnede

1.134 meter, op schaal.

Een doorsnede van Ōtira Gorge op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.

1.541 m1.537 m1.134 m5,6 km van rand tot rand1,0 km1.541 m1.537 m1.134 m5,6 km van rand tot rand1,0 kmverticale schaal × 1,1

Op de bodem, op schaal: Eiffeltoren · 330 m · Burj Khalifa · 828 m

De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.

1.134m

Diepte

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

5,6km

Van rand tot rand

gemeten op het reliëfmodel van 30 m

41°

Steilste wand

gemiddelde over 300 m, uit het reliëf

402m

Hoogte van de bodem

Van rand tot bodem

7 °C warmer op de bodem.

In februari loopt de middagtemperatuur op de bodem op tot 18 °C, tegen 11 °C op de rand. De beste maanden om te wandelen zijn van januari tot maart. De rand vriest 's nachts van juni tot september.

rand · 1.541 mbodem · 402 m
  1. 18°11°Jan
  2. 18°11°Feb
  3. 17°9°Mrt
  4. 14°6°Apr
  5. 11°4°Mei
  6. 8°1°Jun
  7. 8°0°Jul
  8. 9°1°Aug
  9. 11°3°Sep
  10. 12°5°Okt
  11. 15°7°Nov
  12. 17°10°Dec
Wandelen: Jan–MrtVorst op de rand: Jun–Sep

Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.

Nieuw-Zeeland

Ōtira Gorge (kloof) ligt in Nieuw-Zeeland en is uitgesleten door de Rolleston River. Het reliëfmodel meet 1.134 m van de bodem tot de onderste rand. Van rand tot rand is hij 5,6 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt. Hij ligt binnen Nationaal park Arthur's Pass.

Hoe er te komen.

Plan uw bezoek

Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.

Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.

Vanuit de lucht.

De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.

Ōtira Gorge van bovenaf gezien (Sentinel-2) N 3 km

Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 12 × 12 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.

Rond de canyon.

  • 3uitkijkpunten binnen 5 kmŌtira Viaduct Lookout at Deaths Corner
  • 1gemarkeerde wandelroutes binnen 4 kmŌtira Valley Track
  • 1watervallen met een naam binnen 4 kmReid Falls
  • 2parkeerplaatsen binnen 3 km
  • 1informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
  • 5hotels en pensions binnen 8 kmRata Lodge, Canterbury University Snow Sports Club (CUSSC) Lodge, Ferrier Lodge (Temple Basin Ski Area) en nog 2
  • 1restaurants en cafés binnen 4 km
  • via ferrata-routes binnen 4 km
  • klimrotsen binnen 3 km
  • voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
  • plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
  • zwemplekken binnen 3 km
  • grotten binnen 3 km
  • bushaltes binnen 2 km
  • campings binnen 8 km

Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).

In onze andere atlassen

Wat er verder rond Ōtira Gorge te vinden is.

De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.

Peakyas43 bergen binnen 15 km
Mount Armstrong2.110 m · 8,1 kmMount Franklin2.145 m · 8,5 kmMount Rolleston2.275 m · 8,9 kmMount Oates2.054 m · 10 kmMount Lancelot2.112 m · 11 kmMount Guinevere2.042 m · 14 kmMount Scott2.009 m · 14 kmMount Wilson2.035 m · 14 km
Lakeyas1 meren binnen 15 km
Lake Kaurapataka0,3 km² · 13 km

Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.

Maand na maand

Het weer, op de bodem en aan de rand.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
Middag · bodem181817141188911121517
Middag · rand111196410135710
Nacht · rand3320-2-4-4-4-3-202
Regen (mm)135109123139154153130134131159139160
Regendagen151315161718171818201718
Zonuren/dag7,37,36,14,73,53,13,64,24,65,36,36,7
Sneeuw op de grond (cm)000261214117520
Middag · bodemMiddag · randNacht · randRegen (mm)Zonuren/dag
Jan181131357,3
Feb181131097,3
Mrt17921236,1
Apr14601394,7
Mei114-21543,5
Jun81-41533,1
Jul80-41303,6
Aug91-41344,2
Sep113-31314,6
Okt125-21595,3
Nov15701396,3
Dec171021606,7

Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (402 m) en de rand (1.541 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.

Foto's

Gezien vanaf het pad.

Otira Gorge Road
Alex Proimos · CC BY 2.0
In Otira Gorge LCCN2017658082
Photoglob Co., publisher · Public domain
Mt. Rolleston, Entrance to Otira Gorge LCCN2017658083
Photoglob Co., publisher · Public domain

Recente jaren

Natte jaren, droge jaren.

De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.

JanFebMrtAprMeiJunJulAugSepOktNovDec
202057%129%106%114%75%70%109%116%132%127%106%120%
2021120%48%144%110%121%114%144%145%136%110%116%142%
202232%283%35%68%140%158%254%188%79%97%151%56%
202389%150%183%157%214%73%116%92%137%90%67%132%
2024150%86%76%99%41%87%90%183%158%159%115%134%
202555%66%61%171%107%131%125%67%152%172%90%93%

130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand

Vergelijk met de buren.

Ōtira Gorge

Nieuw-Zeeland

  • 1.134 mDiepte
  • 5,6 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 41°Steilste wand

Hokitika Gorge

Nieuw-Zeeland · 47 km

  • 563 mDiepte
  • 12 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 35°Steilste wand

Bekijk de gids

Rakaia Gorge

Nieuw-Zeeland · 78 km

  • 156 mDiepte
  • 5,6 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 22°Steilste wand

Bekijk de gids

Pororari River Gorge

Nieuw-Zeeland · 81 km

  • 18 mDiepte
  • 14 kmVan rand tot rand
  • —Lengte
  • 4°Steilste wand

Bekijk de gids

Waar deze cijfers vandaan komen

Naam, type, gepubliceerde diepte en lengteWikidata (Q49343048) · CC0
De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-modelCopernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA
KlimaatNASA POWER, 1991–2020
Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier© OpenStreetMap contributors · ODbL
AfbeeldingenEOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons
Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurtCoastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas

Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.

De familie

Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?

Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.

strandCoastyaVind je strand: zeetemperatuur, zon en zwemmen maand na maand.Bezoeken meerLakeyasDe meren van de wereld: watertemperatuur, ijs, diepte en oevers.Bezoeken bergenPeakyasElke top in 3D: weer op de top, nulgradengrens, hutten en paden.Bezoeken watervallenCascadyasDe watervallen van de wereld: hoogte, debiet per maand en wanneer ze bulderen.Bezoeken eilandenIslandyasElk eiland vanaf zee: grootte, zeetemperatuur, veerboten en 3D.Bezoeken rivierenRiveryasElke rivier van bron tot monding: de reis, het debiet en het stroomgebied in cijfers.Bezoeken
canyonsCanyonyasElke canyon op schaal doorgesneden: diepte tot de bodem, temperaturen op de rand en de bodem, paden en uitkijkpunten.U bent hier
grottenCavernyasElke grot met zijn echte diepte en lengte: de rots erboven, de temperatuur binnen het hele jaar en hoe je hem bezoekt.BinnenkortBezoeken
sterrenhemelDarkskyasWaar de nacht nog donker is: de hemel van elke plek, de Melkweg maand na maand, de maan, verduisteringen en het noorderlicht.BinnenkortBezoeken
uitzichtpuntViewyasElk uitzichtpunt met zijn echte 360°-panorama: de toppen die je ziet, hoe ver je kijkt en waar de zon ondergaat.BinnenkortBezoeken
vogels kijkenBirdyasElk vogelreservaat en wetland met de waargenomen soorten maand na maand: standvogels, zomergasten en doortrekkers.BinnenkortBezoeken
bossenForestyaElk bos met zijn ringen van bodembedekking, wat er groeit en leeft, en de beste maanden om er te wandelen.BinnenkortBezoeken