Verenigde Staten Canyon
Rainbow Canyon
616 m van de rand tot de bodem.
Agnieszka Kwiecień, Nova · CC BY-SA 4.0
De doorsnede
616 meter, op schaal.
Een doorsnede van Rainbow Canyon op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.
Op de bodem, op schaal: Grote Piramide · 139 m · Empire State · 443 m
De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is. Aan één kant steeg het terrein nog 12 km verder: de echte rand ligt verder weg en de canyon is dieper.
616m
Diepte
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
21,3km
Van rand tot rand
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
29°
Steilste wand
gemiddelde over 300 m, uit het reliëf
537m
Hoogte van de bodem
Van rand tot bodem
7 °C warmer op de bodem.
In juli loopt de middagtemperatuur op de bodem op tot 42 °C, tegen 35 °C op de rand. De beste maanden om te wandelen zijn in maart en in november. De bodem komt boven 35 °C van juni tot september: loop bij zonsopgang en neem water mee. De rand vriest 's nachts van december tot januari.
- 16°9°Jan
- 18°11°Feb
- 22°15°Mrt
- 27°19°Apr
- 32°25°Mei
- 39°32°Jun
- 42°35°Jul
- 41°34°Aug
- 36°29°Sep
- 28°21°Okt
- 21°14°Nov
- 15°8°Dec
Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.
Verenigde Staten
Rainbow Canyon (canyon) ligt in Verenigde Staten. Het reliëfmodel meet 616 m van de bodem tot de onderste rand en 1.096 m tot de bovenste. Van rand tot rand is hij 21 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt. Hij ligt binnen Death Valley.
Hoe er te komen.
- Padre Pointdichtstbijzijnde uitzichtpunt · 5,0 km vanaf de bodem
- Eastern Sierra Regional Airport (BIH)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 135 km hemelsbreedAutohuur in BishopDiscover Cars · gesponsorde link↗
- In maart en in novemberbeste maanden om te wandelen (schatting)
Plan uw bezoek
Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
De rivier
De de rivier voert het meeste water van januari tot maart.
De de rivier voert hier gemiddeld ongeveer 0,05 m³/s. Hij voert het meeste water van januari tot maart. Hij voert het minste water van mei tot november.
- 0,1 m³/sJan
- 0,1 m³/sFeb
- 0,1 m³/sMrt
- 0,1 m³/sApr
- 0,0 m³/sMei
- 0,0 m³/sJun
- 0,0 m³/sJul
- 0,0 m³/sAug
- 0,0 m³/sSep
- 0,0 m³/sOkt
- 0,0 m³/sNov
- 0,1 m³/sDec
Van ongeveer 0,00 m³/s in de laagste maand tot 0,14 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 208 km².
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Vanuit de lucht.
De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.
N
6 km
Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 24 × 24 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de canyon.
- 3uitkijkpunten binnen 5 kmPadre Point, Father Crowley Vista Point
- 3parkeerplaatsen binnen 3 km
- 3informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
- 1campings binnen 8 kmPanamint Springs Resort Camping & RV
- gemarkeerde wandelroutes binnen 4 km
- via ferrata-routes binnen 4 km
- klimrotsen binnen 3 km
- voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
- plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
- zwemplekken binnen 3 km
- watervallen met een naam binnen 4 km
- grotten binnen 3 km
- bushaltes binnen 2 km
- hotels en pensions binnen 8 km
- restaurants en cafés binnen 4 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
In onze andere atlassen
Wat er verder rond Rainbow Canyon te vinden is.
De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer, op de bodem en aan de rand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag · bodem | 16 | 18 | 22 | 27 | 32 | 39 | 42 | 41 | 36 | 28 | 21 | 15 |
| Middag · rand | 9 | 11 | 15 | 19 | 25 | 32 | 35 | 34 | 29 | 21 | 14 | 8 |
| Nacht · rand | -3 | -2 | 1 | 4 | 10 | 15 | 19 | 18 | 14 | 7 | 1 | -3 |
| Regen (mm) | 33 | 30 | 21 | 15 | 10 | 4 | 10 | 10 | 9 | 15 | 14 | 30 |
| Regendagen | 5 | 6 | 5 | 3 | 2 | 1 | 3 | 2 | 2 | 2 | 3 | 4 |
| Zonuren/dag | 7,1 | 8,2 | 9,9 | 11,6 | 12,8 | 14,3 | 13,1 | 12,8 | 11,6 | 9,9 | 8,2 | 6,8 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 7 | 6 | 4 | 2 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 7 |
| Middag · bodem | Middag · rand | Nacht · rand | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 16 | 9 | -3 | 33 | 7,1 |
| Feb | 18 | 11 | -2 | 30 | 8,2 |
| Mrt | 22 | 15 | 1 | 21 | 9,9 |
| Apr | 27 | 19 | 4 | 15 | 11,6 |
| Mei | 32 | 25 | 10 | 10 | 12,8 |
| Jun | 39 | 32 | 15 | 4 | 14,3 |
| Jul | 42 | 35 | 19 | 10 | 13,1 |
| Aug | 41 | 34 | 18 | 10 | 12,8 |
| Sep | 36 | 29 | 14 | 9 | 11,6 |
| Okt | 28 | 21 | 7 | 15 | 9,9 |
| Nov | 21 | 14 | 1 | 14 | 8,2 |
| Dec | 15 | 8 | -3 | 30 | 6,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (537 m) en de rand (1.633 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Gezien vanaf het pad.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 5% | 15% | 120% | 278% | 23% | — | 0% | 9% | 0% | 0% | 17% | 17% |
| 2021 | 62% | 12% | 24% | 2% | 6% | — | 127% | 3% | 10% | 67% | 6% | 185% |
| 2022 | 0% | 6% | 13% | 18% | 0% | — | 100% | 361% | 42% | 4% | 102% | 138% |
| 2023 | 222% | 84% | 414% | 4% | 42% | — | 9% | 807% | 74% | 14% | 32% | 27% |
| 2024 | 56% | 243% | 135% | 42% | 20% | — | 24% | 3% | 3% | 4% | 136% | 18% |
| 2025 | 14% | 132% | 110% | 22% | 35% | — | 18% | 91% | 165% | 104% | 426% | 229% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Vergelijk met de buren.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte | Wikidata (Q30603510) · CC0 |
|---|---|
| De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.






