Tom Cheng · CC BY-SA 3.0
De doorsnede
1.966 meter, op schaal.
Een doorsnede van Taroko Gorge op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.
Op de bodem, op schaal: Eiffeltoren · 330 m · Burj Khalifa · 828 m
De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.
1.966m
Diepte
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
12,1km
Van rand tot rand
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
46°
Steilste wand
gemiddelde over 300 m, uit het reliëf
306m
Hoogte van de bodem
Van rand tot bodem
14 °C warmer op de bodem.
In juli loopt de middagtemperatuur op de bodem op tot 32 °C, tegen 18 °C op de rand. De beste maanden om te wandelen zijn van december tot februari. De natste maanden zijn van mei tot juni en van augustus tot september.
- 22°7°Jan
- 24°9°Feb
- 26°12°Mrt
- 29°14°Apr
- 31°16°Mei
- 32°17°Jun
- 32°18°Jul
- 32°17°Aug
- 31°16°Sep
- 28°14°Okt
- 26°12°Nov
- 22°8°Dec
Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.
Taroko Gorge (canyon) ligt in Taiwan. Het reliëfmodel meet 1.966 m van de bodem tot de onderste rand. Van rand tot rand is hij 12 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt.
Hoe er te komen.
- Xiulindichtstbijzijnde plaats · 12 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 2.460 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitkijkpuntendichtstbijzijnde uitzichtpunt · 0,5 km vanaf de bodem
- Hualien Chiashan Airport (HUN)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 20 km hemelsbreedAutohuur in TaipeiDiscover Cars · gesponsorde link↗
- Van december tot februaribeste maanden om te wandelen (schatting)
Plan uw bezoek
Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
De rivier
De de rivier voert het meeste water in juni en van augustus tot september.
De de rivier voert hier gemiddeld ongeveer 19 m³/s. Hij voert het meeste water in juni en van augustus tot september. Hij voert het minste water van december tot maart.
- 8,8 m³/sJan
- 8,1 m³/sFeb
- 9,5 m³/sMrt
- 11 m³/sApr
- 21 m³/sMei
- 28 m³/sJun
- 24 m³/sJul
- 31 m³/sAug
- 32 m³/sSep
- 21 m³/sOkt
- 14 m³/sNov
- 9,7 m³/sDec
Van ongeveer 8,1 m³/s in de laagste maand tot 32 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 445 km².
De Liwu River van bron tot monding op Riveryas: binnenkort
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Vanuit de lucht.
De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.
N
6 km
Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 24 × 24 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de canyon.
- 13uitkijkpunten binnen 5 km觀景平台, 展望點 en nog 11
- 9gemarkeerde wandelroutes binnen 4 km錐麓古道, 白楊步道, 綠水合流步道 en nog 6
- 11voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km錐麓古道, 普渡橋, 綠水吊橋 en nog 8
- 12parkeerplaatsen binnen 3 km
- 9informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
- 8bushaltes binnen 2 km
- 9campings binnen 8 km合流營地, 乾水池營地, 三岔營地 en nog 6
- 6hotels en pensions binnen 8 km谷園山莊, 天祥青年活動中心, 大理石營地避難山屋 en nog 3
- 7restaurants en cafés binnen 4 km
- via ferrata-routes binnen 4 km
- klimrotsen binnen 3 km
- plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
- zwemplekken binnen 3 km
- watervallen met een naam binnen 4 km
- grotten binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Xiulin12 km hemelsbreed
- Hualien City24 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er verder rond Taroko Gorge te vinden is.
De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer, op de bodem en aan de rand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag · bodem | 22 | 24 | 26 | 29 | 31 | 32 | 32 | 32 | 31 | 28 | 26 | 22 |
| Middag · rand | 7 | 9 | 12 | 14 | 16 | 17 | 18 | 17 | 16 | 14 | 12 | 8 |
| Nacht · rand | -1 | 0 | 2 | 5 | 8 | 10 | 10 | 10 | 9 | 6 | 4 | 0 |
| Regen (mm) | 75 | 69 | 99 | 114 | 261 | 295 | 210 | 327 | 287 | 130 | 106 | 72 |
| Regendagen | 14 | 14 | 17 | 17 | 20 | 20 | 20 | 23 | 19 | 14 | 14 | 14 |
| Zonuren/dag | 2,6 | 2,6 | 2,5 | 2,7 | 3,5 | 4,9 | 7,0 | 5,9 | 4,9 | 4,4 | 3,3 | 2,8 |
| Middag · bodem | Middag · rand | Nacht · rand | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 22 | 7 | -1 | 75 | 2,6 |
| Feb | 24 | 9 | 0 | 69 | 2,6 |
| Mrt | 26 | 12 | 2 | 99 | 2,5 |
| Apr | 29 | 14 | 5 | 114 | 2,7 |
| Mei | 31 | 16 | 8 | 261 | 3,5 |
| Jun | 32 | 17 | 10 | 295 | 4,9 |
| Jul | 32 | 18 | 10 | 210 | 7,0 |
| Aug | 32 | 17 | 10 | 327 | 5,9 |
| Sep | 31 | 16 | 9 | 287 | 4,9 |
| Okt | 28 | 14 | 6 | 130 | 4,4 |
| Nov | 26 | 12 | 4 | 106 | 3,3 |
| Dec | 22 | 8 | 0 | 72 | 2,8 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (306 m) en de rand (2.485 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Gezien vanaf het pad.
Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 57% | 50% | 163% | 66% | 186% | 44% | 52% | 110% | 44% | 34% | 55% | 145% |
| 2021 | 33% | 75% | 46% | 33% | 59% | 180% | 121% | 177% | 39% | 174% | 58% | 80% |
| 2022 | 133% | 216% | 135% | 44% | 130% | 43% | 46% | 27% | 52% | 125% | 110% | 69% |
| 2023 | 47% | 45% | 38% | 81% | 46% | 58% | 52% | 76% | 64% | 69% | 13% | 71% |
| 2024 | 41% | 44% | 29% | 139% | 42% | 43% | 101% | 42% | 77% | 263% | 76% | 44% |
| 2025 | 57% | 127% | 209% | 182% | 117% | 79% | 356% | 57% | 44% | 200% | 207% | 175% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Vergelijk met de buren.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte | Wikidata (Q101217786) · CC0 |
|---|---|
| De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.




