Duitsland Doorbraakdal
Vornbacher Enge bei Vornbach
126 m rots, uitgesleten door de Inn.
Konrad Lackerbeck · CC BY 3.0
De doorsnede
126 meter, op schaal.
Een doorsnede van Vornbacher Enge bei Vornbach op de diepste en smalste plek, gemeten op het Copernicus-reliëfmodel om de 30 m. Op dezelfde schaal als het monument dat op de bodem staat.
Op de bodem, op schaal: Big Ben · 96 m
De diepte wordt gemeten tot de onderste rand; de breedte van rand tot rand. Een reliëfmodel van 30 m maakt de smalste wanden vlakker, waardoor een slot canyon minder diep lijkt dan hij is.
126m
Diepte
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
2,2km
Van rand tot rand
gemeten op het reliëfmodel van 30 m
17°
Steilste wand
gemiddelde over 300 m, uit het reliëf
1,8km
Lengte
Van rand tot bodem
Middagen, boven en beneden.
In juli loopt de middagtemperatuur op tot 25 °C. De beste maanden om te wandelen zijn in mei en in september. De rand vriest 's nachts van december tot februari. De natste maanden zijn van juni tot augustus.
- 2°1°Jan
- 4°3°Feb
- 9°8°Mrt
- 15°14°Apr
- 20°19°Mei
- 23°22°Jun
- 25°24°Jul
- 25°24°Aug
- 20°19°Sep
- 14°14°Okt
- 8°7°Nov
- 3°2°Dec
Middagmaxima, gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER), omgerekend naar de hoogte van de rand en van de bodem met de standaard temperatuurgradiënt (6,5 °C per 1 000 m). Schaduw, wind en gesteente veranderen dit per dag. Geen voorspelling.
Vornbacher Enge bei Vornbach (doorbraakdal) ligt in Duitsland en is uitgesleten door de rivier Inn. Het reliëfmodel meet 126 m van de bodem tot de onderste rand en 146 m tot de bovenste. Hij strekt zich uit over 1,8 km. Van rand tot rand is hij 2,2 km breed op de plek waar de doorsnede is gemaakt. Hij ligt binnen Schutz von Landschaftsteilen in den Gemeinde Neuburg am Inn und Neuhaus am Inn als LSG Vornbacher Enge.
Hoe er te komen.
- Neuburgdichtstbijzijnde plaats · 1,0 km hemelsbreed
- Parkeerplaats op 770 mdichtstbijzijnde parkeerplaats in OpenStreetMap, hemelsbreed
- Uitkijkpuntendichtstbijzijnde uitzichtpunt · 0,7 km vanaf de bodem
- Linz-Hörsching Airport (LNZ)dichtstbijzijnde luchthaven met lijnvluchten · 62 km hemelsbreedAutohuur op luchthaven LNZ (Linz)Discover Cars · gesponsorde link↗
- In mei en in septemberbeste maanden om te wandelen (schatting)
Plan uw bezoek
Begeleide wandelingen, een bed in de buurt, een auto.
Sommige van de bovenstaande links zijn affiliatelinks: als u via deze links boekt, ontvangen wij mogelijk een commissie, zonder extra kosten voor u. Dit verandert nooit wat de gegevens op deze pagina zeggen.
De rivier
De Inn voert het meeste water van maart tot oktober.
De Inn voert hier gemiddeld ongeveer 655 m³/s. Hij voert het meeste water van maart tot oktober.
- 487 m³/sJan
- 639 m³/sFeb
- 975 m³/sMrt
- 891 m³/sApr
- 1.125 m³/sMei
- 1.186 m³/sJun
- 1.228 m³/sJul
- 1.183 m³/sAug
- 973 m³/sSep
- 783 m³/sOkt
- 454 m³/sNov
- 256 m³/sDec
Van ongeveer 256 m³/s in de laagste maand tot 1.228 m³/s in de hoogste. Het stroomgebied boven dit punt beslaat 25.911 km².
Volg de Inn van bron tot monding op Riveryas
Schatting: langjarig debiet uit het HydroATLAS-model (WaterGAP, 1971–2000), afgestemd op de maandelijkse regen, sneeuw en temperatuur in het gebied (NASA POWER). Dammen veranderen dit. Geen voorspelling.
Vanuit de lucht.
De canyon van bovenaf, met gearceerd reliëf, de lijn van de doorsnede, de rivier en wat mensen eromheen in kaart hebben gebracht.
N
1,2 km
Sentinel-2 wolkenvrij 2016 (EOX, CC BY 4.0), 5,0 × 5,0 km, noorden boven. De lijn is de insnijding hierboven. Punten © OpenStreetMap-bijdragers.
Rond de canyon.
- 9uitkijkpunten binnen 5 kmSchafbergblick, Blick über Wernstein, Inntalblick en nog 6
- 31gemarkeerde wandelroutes binnen 4 kmWanderroute Via Nova, Jakobsweg Böhmen-Bayern-Tirol, Kubin Wanderweg en nog 28
- 6klimrotsen binnen 3 kmInntalklettergarten en nog 5
- 7voetbruggen en hangbruggen binnen 3 km
- 69parkeerplaatsen binnen 3 km
- 18informatieborden en bezoekerscentra binnen 4 km
- 32bushaltes binnen 2 km
- 2campings binnen 8 kmBaumgartner Camping am Inn
- 31hotels en pensions binnen 8 kmDormero Express Hotel Passau, Stiegenwirt, Pension Winkelbauer en nog 28
- 9restaurants en cafés binnen 4 km
- via ferrata-routes binnen 4 km
- plekken voor raften, kanoën, kajakken of canyoning binnen 4 km
- zwemplekken binnen 3 km
- watervallen met een naam binnen 4 km
- grotten binnen 3 km
Geteld in OpenStreetMap, de kaart die iedereen kan bewerken, rond de bodem van de canyon. Een laag aantal kan gewoon betekenen dat nog niemand het gebied heeft gekarteerd. © OpenStreetMap-bijdragers (ODbL).
Plaatsen in de buurt
- Neuburg1,0 km hemelsbreed
- Wernstein am Inn1,5 km hemelsbreed
- Schardenberg4,4 km hemelsbreed
- Neuhaus am Inn4,6 km hemelsbreed
- Schärding5,0 km hemelsbreed
- Schärding Vorstadt5,1 km hemelsbreed
- Passau7,8 km hemelsbreed
- Münzkirchen8,8 km hemelsbreed
In onze andere atlassen
Wat er verder rond Vornbacher Enge bei Vornbach te vinden is.
De rivier die hem heeft uitgesleten, de watervallen erin, de bergen op de rand, de meren, stranden en het eiland in de buurt – uit onze zes zusteratlassen, elk met eigen cijfers.
Cijfers uit de databases van de zustersites (Wikidata, HydroATLAS, GeoNames, NOAA, OpenStreetMap). De links werken zodra elke site online is.
Maand na maand
Het weer, op de bodem en aan de rand.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Middag · bodem | 2 | 4 | 9 | 15 | 20 | 23 | 25 | 25 | 20 | 14 | 8 | 3 |
| Middag · rand | 1 | 3 | 8 | 14 | 19 | 22 | 24 | 24 | 19 | 14 | 7 | 2 |
| Nacht · rand | -5 | -4 | -1 | 4 | 8 | 12 | 14 | 14 | 9 | 4 | 0 | -3 |
| Regen (mm) | 68 | 51 | 62 | 51 | 99 | 113 | 108 | 109 | 77 | 64 | 53 | 59 |
| Regendagen | 12 | 10 | 13 | 11 | 16 | 17 | 17 | 14 | 12 | 12 | 11 | 13 |
| Zonuren/dag | 2,0 | 3,8 | 5,0 | 6,6 | 6,7 | 7,5 | 7,6 | 6,9 | 5,3 | 3,7 | 1,7 | 1,3 |
| Sneeuw op de grond (cm) | 18 | 16 | 11 | 3 | 0 | 0 | 0 | 0 | 0 | 2 | 8 | 16 |
| Middag · bodem | Middag · rand | Nacht · rand | Regen (mm) | Zonuren/dag | |
|---|---|---|---|---|---|
| Jan | 2 | 1 | -5 | 68 | 2,0 |
| Feb | 4 | 3 | -4 | 51 | 3,8 |
| Mrt | 9 | 8 | -1 | 62 | 5,0 |
| Apr | 15 | 14 | 4 | 51 | 6,6 |
| Mei | 20 | 19 | 8 | 99 | 6,7 |
| Jun | 23 | 22 | 12 | 113 | 7,5 |
| Jul | 25 | 24 | 14 | 108 | 7,6 |
| Aug | 25 | 24 | 14 | 109 | 6,9 |
| Sep | 20 | 19 | 9 | 77 | 5,3 |
| Okt | 14 | 14 | 4 | 64 | 3,7 |
| Nov | 8 | 7 | 0 | 53 | 1,7 |
| Dec | 3 | 2 | -3 | 59 | 1,3 |
Gemiddelden 1991–2020 (NASA POWER) voor een cel van ongeveer 55 km breed, omgerekend naar de bodem (302 m) en de rand (448 m) met de standaard temperatuurgradiënt. Geen voorspelling.
Foto's
Gezien vanaf het pad.


Recente jaren
Natte jaren, droge jaren.
De regen van elke maand als aandeel van het gemiddelde van 1991–2020. Een droog jaar betekent een lagere rivier en heter gesteente, een nat jaar meer water in de kloof.
| Jan | Feb | Mrt | Apr | Mei | Jun | Jul | Aug | Sep | Okt | Nov | Dec | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2020 | 47% | 222% | 62% | 78% | 105% | 151% | 98% | 137% | 128% | 138% | 53% | 81% |
| 2021 | 110% | 77% | 70% | 75% | 119% | 90% | 138% | 137% | 36% | 39% | 106% | 128% |
| 2022 | 78% | 106% | 25% | 137% | 78% | 147% | 82% | 92% | 140% | 87% | 138% | 110% |
| 2023 | 56% | 130% | 87% | 236% | 72% | 48% | 76% | 184% | 31% | 70% | 262% | 236% |
| 2024 | 119% | 110% | 56% | 124% | 137% | 119% | 98% | 85% | 316% | 86% | 73% | 96% |
| 2025 | 52% | 27% | 102% | 65% | 69% | 76% | 151% | 52% | 99% | 108% | 106% | 33% |
130% of meer: natte maand 70% of minder: droge maand
Vergelijk met de buren.
Waar deze cijfers vandaan komen
| Naam, type, gepubliceerde diepte en lengte | Wikidata (Q2534226) · CC0 |
|---|---|
| De doorsnede: diepte, breedte, wand en 3D-model | Copernicus DEM GLO-30 · © DLR e.V., © Airbus Defence and Space GmbH, Copernicus/ESA |
| Afvoer en stroomgebied van de rivier | HydroATLAS / RiverATLAS v1.0 (Linke et al. 2019) · CC BY 4.0 |
| Klimaat | NASA POWER, 1991–2020 |
| Uitkijkpunten, paden, bruggen en loop van de rivier | © OpenStreetMap contributors · ODbL |
| Afbeeldingen | EOX Sentinel-2 cloudless 2016 · CC BY 4.0; Wikimedia Commons |
| Rivieren, watervallen, bergen, meren, stranden en eilanden in de buurt | Coastya, Lakeyas, Peakyas, Cascadyas, Islandyas, Riveryas |
Elk cijfer is een gemiddelde, een schatting of een telling uit een openbare dataset. Licenties en methoden: gegevensbronnen.
De familie
Heeft u liever strand, meer, bergen, watervallen, eilanden, rivieren, canyons, grotten, sterrenhemel, uitzichtpunt, vogels kijken of bossen?
Hetzelfde idee, andere landschappen: veldatlassen op basis van open data, maand voor maand, in zeven talen.



